Rally logo
Sezona: 2012
08.06 - 09.06.2012

Jaunumi

  • 11-06-2012 17:40

    Līderu maiņas un favorītu neveiksmes Latvijas rallija čempionātā

    Ar skumju noskaņu noslēdzies Latvijas rallija čempionāta ceturtais posms – rallijs „Madona 2012”. Sportiski interesanto cīņu aizēnoja Latvijas sportista Igora Bartaščenoka bojāeja jau piektdien, pirmajā ātrumposmā. Šī traģēdija joprojām ir visu prātos. Tomēr seriāls turpinās un notikušas izmaiņas čempionāta kopvērtējumā.

N4 klasē pēc Madonas rallija mainījies kopvērtējuma līderis: Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna otrā vieta sacīkstē ļāvusi apsteigt līdzšinējos līderus – igauņus Kasparu Koitlu/Andresu Otsu, kuri no Latvijas čempionātā vērtētajiem sportistiem ralliju noslēdza astotajā vietā klasē. Igauņus piemeklēja tehniskas problēmas, kā rezultātā sestdien tika zaudēts laiks. Tomēr arī pirms neveiksmes Latvijas ekipāžas turējās igauņiem priekšā.

Uzvaru guvusī Anda Neikšāna/Māra Jēkabsona vienība pēc diviem labiem vasaras rallijiem kopvērtējumā pacēlusies uz trešo vietu, dalot šo pozīciju ar Aivja Egles/Anda Daugas vienību.

A+ grupā kopvērtējuma līderis nemainījās, tomēr iepriekšējos trīs posmus uzvarējusī Mārtiņa Sviļa/Aivja Aizsilnieka vienība šoreiz guva „tikai” trešo vietu. Zaudējums gan nav liels – tuvākie sekotāji Staņislavs Travņikovs/Konstantīns Samušja no Madonas aizbrauca tikai ar trim atgūtiem punktiem no Sviļa pārsvara, gūstot posmā otro vietu. Abām Latvijas čempionāta vadošajām ekipāžām šoreiz priekšā bija Aleksejs Lukjaņuks/Aleksejs Arnautovs. Pēc šī panākuma krievu ekipāža pietuvojusies kopvērtējuma trijniekam, taču līdz trešajā vietā esošajiem lietuviešiem Daiņa Matjušaiša/Mindauga Čepuļa vēl trīs punktu deficīts.

Ļoti pārliecinoši pozīcijas sadalīja R4 Latvijas čempionāta ieskaites dalībnieki. Ar S2000 Ford Fiesta pirmais bija Vasīlijs Grjazins ar stūrmani Dmitriju Čumaku. Viņš arī pārliecinoši kļuvis par Latvijas čempionāta līderi. Otro vietu LRČ ieskaitē Madonā guva Aleksandrs Mihailovs/Normunds Kokins, kas cīņā par otro vietu ļāvis izlīdzināt punktu skaitu ar jau divus posmus nestartējošo Artjomu Nazarovu.

Trešo uzvaru pēc kārtas R2 klasē sasniedza Ralfa Sirmača/Māra Kulša vienība. Līdz ar komandas biedru Kārļa Nebara/Gundara Berķa izstāšanos kopvērtējuma pārsvars izaudzis līdz 12 punktiem. Trešajā vietā vēl viena Okartes Autosporta Akadēmijas ekipāža Mārcis Ķenavs/Aleksandrs Innuss. Nebaram un Ķenavam ir katram pa vienam nefinišētam posmam, bet jāatceras, ka sezonas beigās sliktākais rezultāts – arī izstāšanās – netiek vērtēts LRČ ieskaitē.

Lai gan 2WD grupā par favorītiem tika uzskatīti Jānis Berķis/Edgars Čeporjus, viņi bija spiesti izstāties tehnisku problēmu dēļ – jau otrreiz pēc kārtas. Šādā situācijā uzvaru guva Dmitrija Mjačina ekipāža, kas nostiprinājusies drošā kopvērtējuma līderpozīcijā. Šobrīd Berķim/Čeporjum, Gatim Klemencim/Mārcim Gaspažiņam un Edgaram Balodim/Ivo Pūķim pa 29 punktiem – nopietna cīņa par medaļām!

Junioru kausā trešā uzvara trijos ieskaites posmos Ralfam Sirmacim. Savukārt komandu kausā pārtrūkusi Okartes Autosporta Akadēmijas komandas uzvaru sērija – šoreiz priekšā LMT Rallija komanda. Kopvērtējumā pirmie gan joprojām akadēmiķi.

Viesturs Saukāns, LAF Preses dienesta vadītājs. Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Jaunumi Tviterī: