13.06 - 14.06.2014

Jaunumi

  • 14-06-2014 10:34

    “LMT Autosporta Akadēmija” Rakveres rallija pirmo dienu noslēdz labāko sešiniekā R2 klasē

    Piektdien, 13.jūnijā, Rakveres pilsētā Igaunijā sākās Latvijas autorallija čempionāta posms “Viru Ralli”. Pēc pirmās rallija dienas, kurā sportistiem bija jāveic četri ātrumposmi, “LMT Autosporta Akadēmijas rallija komandas” ekipāža Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs ieņem 5.vietu R2 klasē, uzreiz aiz viņiem ir arī komandas biedri Kristaps Feldmanis/Andris Velme.

Rakveres rallijs ir ļoti specifisks ar Baltijas rallijiem neraksturīgiem ceļa apstākļiem. Gandrīz ceturtā daļa distances jāveic pa asfalta segumu, un daļa ātrumposmu izveidota Kehala Ring sporta kompleksā, kur sportistiem jāsacenšas pa autokrosa un rallijkrosa trasi ar tai piegulošajiem ceļiem. Rallija pirmā diena risinājās Rakveres pilsētas centrā (tika aizvadīti divi pilsētas ātrumposmi), bet vēl divi posmi bija pavisam netālu no pilsētas robežas, un arī tajos daļa seguma bija asfalts.

Ja pirmajos divos ātrumposmos “LMT Autosporta Akadēmijas” ekipāžas piekāpās vietējiem igauņu rallija braucējiem, tad sacensībās pa pilsētas ielām latvieši bija nepārspējami – trešo ātrumposmu R2 klasē pārliecinoši uzvarēja Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs, bet nākamajā ātrākie bija Kristaps Feldmanis/Andris Velme. Dienu noslēdzot, R.Sirmacis ierindojās 5.vietā (6,4 sekundes aiz klases līderiem Kristena Kelementa/Timo Kasesalu), bet sestais bija K.Feldmanis (10,7 sekundes aiz līderiem).

“Interesanta pirmā diena. Lai labāk sagatavotos pēc divām nedēļām notiekošajam Polijas WRC rallijam, šajās sacensībās startējam ar DMACK ražotajām riepām. Ar šādām riepām nekad vēl nebijām braukuši, tādēļ no sākuma nedaudz “taustījāmies”. Tomēr ātri pieradām pie jaunajiem apstākļiem. Labi nobraucām pirmo ātrumposmu pilsētā, un arī otrajā reizē būtu uzrādījuši labu rezultātu, taču pāris līkumus pirms finiša pēc piezemēšanās tramplīnā salūza mašīnas pusass, un bijām spiesti zaudēt vairākas sekundes. Paldies mehāniķiem, kuri mašīnu operatīvi salaboja, lai rīt mēs varētu turpināt cīnīties ar vadošajiem igauņu sportistiem,” pirmo dienu rezumē Ralfs Sirmacis.

K.Feldmanis savu sniegumu pirmajā dienā komentē piesardzīgi: “Lai gan otrajā un ceturtajā ātrumposmā uzrādījām labus rezultātus, pirmajā un trešajā tomēr daudz laika zaudējām, jo nebijām pārliecināti. Tātad ātri bijām tikai tajos “dopos”, kuri atkārtojās. Rīt mēģināsim nobraukt labi arī tos posmus, kuri jāveic pirmoreiz. Pēc avārijas Talsos mūsu uzdevums ir šo ralliju nobraukt līdz finišam un sakrāt sacensību kilometrus. Tas manai karjerai dos daudz vairāk nekā ja mēģināšu šajā rallijā uzvarēt par katru cenu un riskēšu piedzīvot vēl kādu negadījumu. Kopumā jūtos labi, un lēni rītdien nebrauksim! Cīnīsimies!” Rītdien sportistiem jāveic septiņi ātrumposmi ar kopējo garumu vairāk nekā 90 kilometru.

Vairāk informācijas par „LMT Autosporta Akadēmiju” meklējiet mājas lapā www.autoakademija.lv. Tāpat aicinām sekot „LMT Autosporta Akadēmijai” arī sociālajos tīklos – Twitter kontā @Auto_Akademija, Instagram Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/user/OkartesAutoAkademija.

„LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Projektu atbalsta arī „If Apdrošināšana” un „Samsung”. Sporta riepas piegādā „Pirelli”. Sporta mašīnas ar eļļu un smērvielām apgādā „Motul”. Tehnisko atbalstu nodrošina „AMP Motorsport” un „Chiptuning.lv”. Fiziskās sagatavotības treniņus sportisti veic "Vingruma Klubā". PR atbalstu un mediju apmācības nodrošina „Baltijas Komunikāciju Centrs”. Mediju sadarbības partneri – „Go4Speed” un „Ātruma Cilts”.

Diāna Nagle, LMT Autosporta Akadēmija. Foto: Motors & Sports