Sezona: 2015
27.08 - 29.08.2015

Jaunumi

  • 11-07-2015 13:06

    Liepājas muzeja garāžā atklāta izstāde "No garāžas līdz uzvarai", kurā var iepazīties ar rallija "Kurzeme" vēsturi pusgadsimta garumā.

    Izstādes ekspozīcijas izveidošanai rallija ekipējumu, ar tā organizēšanu saistītus vēsturiskus materiālus, apbalvojumus, piemiņas lietas, suvenīrus, fotogrāfijas , video materiālus, preses publikācijas, kā arī garāžas aprīkojumu u.c. priekšmetus nodevuši rallija entuziasti un līdzjutēji, autosportisti un rallija veidotāji.

"Kad sākām strādāt pie izstādes un apstājāmies pie domas par garāžu, izjutu diskomfortu, jo man likās, senākajam un tradīcijām bagātākajam rallijam "Kurzeme" ir solīds vecums, un tā vieta būtu lielajā muzeja ēkā. Tomēr garāža ir pats labākais simbols vēsturei, un tam, ko iespējams panākt ar entuziasmu un ticību," izstādes atklāšanā sacīja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

"Liels prieks par visiem, kas ir ieradušies ielūkoties 50 gadu senā pagātnē. Visu jau nemaz nevar atcerēties un izstāstīt, taču šeit, aiz šīm garāžas durvīm, varam paskatīties, kāds rallijs ir bijis kādreiz, un salīdzināt ar to, ko redzam patlaban," stāsta rallija "Kurzeme" dibinātājs Mārtiņš Sesks.

Rallija "Kurzeme" piecdesmitgadei veltītā izstāde iekārtota muzeja garāžā. Garažā, kā zināms uzkrājas pašas vērtīgākās lietas, un gluži kā ikviena īsta garāža tā atklāj daļu dzīvās vēstures – gan senas, gan pavisam nesenas. Tāpēc ikviens, kurš vēl nav paguvis dalīties ar savā īpašumā esošām piemiņas lietām, izstādes apmekljuma iedvesmots, savu devumu var pievienot līdz pat augusta beigām.

Izstādes koncepciju un iekārtojumu veidojusi māksliniece Inga Kaufmane sadarbībā ar Ivetu Vasili un Anniju Dzerkali.

Izstāde Liepājas Muzeja garāžā, Kūrmājas prospektā 16 būs apskatāma bez maksas no 9. jūlija līdz 31.augustam.

Dzintars Hmieļevskis, Rallija "Kurzeme" preses pārstāvis. Foto: Ģirts Gertsons

Jaunumi Tviterī: