27.08 - 29.08.2015

Jaunumi

• 29-08-2015 18:36

Rallija leģendu cīņā uzvar Latvijas vecmeistari

Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2015" laikā notikušajā Rallija leģendu cīņā spraigās sacensībās uzvaru un līdz ar to rallija "Kurzeme" dibinātāja Mārtiņa Seska ceļojošo kausu izcīnīja Latvijas komanda, kurā startēja tādi leģendāri braucēji kā Ivars Caune, Andris Kārkliņš un Agris Staņevičs.

2.vietu izcīnīja Igaunijas komanda, ko pārstāvēja Margus Murakas (Margus Murakas), Raido Rītels (Raido Rüütel) un Krievijas rallija čempions Staņislavs Grjazins (Станислав Грязин), savukārt 3.vietā palika Lietuvas rallija leģendas - Eugenijs Tumaļavičs (Eugenijus Tumalevicius), Rolands Mackevičs (Rolandas Mackevicius) un Egidijs Paulausks (Egidijus Paulauskas).

Rallija leģendu cīņa noritēja divos posmos, un pirmajā no tiem, Vecpils krosa trasē, uzvarēja lietuvieši, kuri līdz ar to izcīnīja grants karaļu titulu, bet trešajā vietā palika igauņu braucēji.

Sportisti pēc sacensībām atzina, ka viņi bijuši priecīgi atkal sastapt senos cīņubiedrus, ar kuriem plecu pret pleca cīnījušies rallijos pirms 20 un pat 30 gadiem, tomēr sacensību trasē valdīja patiess azarts un vēlēšanās uzvarēt.

"Īsts pilots, ja ierauga sev priekšā stūri, viņš brauc tik ātri, cik vien iespējams, neskatoties ne uz ko," sacīja A.Kārkliņš. Par bezkompromisa cīņu un vēlmi uzvarēt liecināja arī rallija meistaru pieļautās kļūdas trasē.

Rallija leģendu cīņā sportisti startēja ar vienādām aizmugures piedziņas "Ford Escort MK2", kas ražotas aizvadītā gadsimta 70.gados un savā laikā bija vienas no labākajām rallija automašīnām. To jauda pārsniedz 200 zirgspēku, tādēļ pat titulētajiem Rallija leģendu cīņas dalībniekiem bija krietni jāpapūlas, lai sasniegtu maksimāli labāko rezultātu.