Sezona: 2018
13.07-15.07.2018

Jaunumi

  • 09-05-2018 22:53

    Kreigs Brīns un Skots Martins startēs rallijā Shell Helix Rally Estonia ar Citroen C3 WRC.

    Starptautiskajā autorallijā Shell Helix Rally Estonia, kas notiks13.-15. jūlijā Tartu, Otepē, Elvā un Kanepi, dalībnieku saraksts ir papildinājies ar otru jaunās ģenerācijas WRC automašīnu. Blakus Haidenam Padonam un Sebastjanam Maršalam, kuri startēs šīgada nozīmīgākajā autosporta pasākumā Baltijas valstīs Hyundai Motorsport komandā ar Hyundai i20 WRC, būs arī Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team ekipāža Kreigs Brīns un Skots Martins ar automašīnu Citroen C3 WRC. Viņu šī gada labākais sasniegums ir otrā vieta pasaules čempionāta sērijas Zviedrijas posmā.

Citroen komanda Rally Estonia piedalīsies otro reizi, jo jau 2012. gadā Tjerī Nevils un Nikolas Gilsūls Citroen Junior WRT komandā ar Citroen DS3 WRC ieguva otro vietu. Kreigs Brīns startēs Rally Estonia trešo reizi, 2011. gadā viņš tandēmā ar Garetu Robertsu brauca ar Ford Fiesta R2, bet 2015. gadā kopā ar Skotu Martinu automašīnā Peugeot 208 T16 R5. Līdzīgi Hyundai Motorsport komandai, arī Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team startēšanu Igaunijā skata kā gatavošanos nākamajiem WRC posmiem.

Kreigs Brīns, Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team: „Priecājos atgriezties Igaunijā. Esmu piedalījies Rally Estonia divas reizes un man ir labas atmiņas par to. Tā ir iespēja braukt ātrumposmos, kas ir laba sagatavošanās pirms Somijas rallija. Ar Citroen C3 WRC sacīkšu auto mēs noteikti spēsim piedāvāt lielisku izrādi, faniem nebūs jāviļas.“

Pjērs Budars, Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team komandas direktors: „Dalība Shell Helix Rally Estonia būs mums pilna apjoma testu sesija ar iespēju izmantot lielāku ceļa segumu dažādību nekā parastos testos. Tā būs Kreigam Brīnam un Skotam Martinam arī iespēja nobraukt mašīnā vairāk kilometru. No braucēja un stūrmaņa viedokļa ir vērtīgi, ka tas notiek sacīkšu laikā, jo tā ir iespējams trenēt uz ātriem ceļiem savstarpējo sadarbību pirms Somijas rallija.“

Mihkel Vaks, Citroen importētāja Baltijā Veho Eesti AS valdes loceklis: „Citroen jau gadiem ir Rally Estonia partneris, tādēļ esam gandarīti, ka mūsu stratēģiskās sadarbības rezultātā Citroen Total Abu Dhabi World Rally Team ierašanās Igaunijā ir palīdzējusi padarīt jau tik labu pasākumu vēl labāku. Desmitiem tūkstošu Baltijas ralliju faniem Shell Helix Rally Estonia šogad būs īsti svētki. Citroen rūpnīcas komandas, kuras sacīkšu un testu kalendārs ir ārkārtīgi noslogots, dalība Shell Helix Rally Estonia ir zīme, ka Urmo Āva un viņa komandas mērķis sasniegt WRC posma statusu, atrod profesionālā rallija pasaulē atbalstu. Protams, ka jebkuras palīdzības sniegšana šī drosmīgā sapņa sasniegšanai, ir mums ar Citroen privilēģija."

Urmo Āva, Shell Helix Rally Estonia direktors: „Mums ir bijusi laba sadarbība ar Citroen importētāju Baltijā Veho Eesti, kas ir gadiem palīdzējis Rally Estonia. Ar Citroen komandas un Kreiga Brīna/Skota Martina ierašanos uz Shell Helix Rally Estonia mums ir iespēja atvest vietējai rallija publikai uz Igauniju pasaules klases WRC braucējus un mašīnas. Hyundai komandas ekipāža Haidens Padons/Sebastjans Maršals saņems sev spēcīgus konkurentus. No savas puses mēs vēlamies piedāvāt abām komandām labas iespējas testēt savus braucējus un mašīnas pirms nākamajiem pasaules čempionāta posmiem. Tas, ka Citroen komanda startē Rally Estonia jau otro reizi, ir atzinība Igaunijas organizatoriem, tā ir zīme, ka viņi mums uzticas.“

Shell Helix Rally Estonia organizatoru mērķis ir sagatavot kompaktu sacensību trasi un labus ātrumposmus. Lai tas izdotos, notiek aktīva sadarbība ar rallija reģionālajiem partneriem. „Aktīvi sadarbojamies ar Otepē un Kanepi pagastiem, lai sagatavotu Austrumeiropas labākos grants ceļus ātrumposmu rīkošanai. Tas prasa nepārtrauktu darbu un gatavošanos. Tā mēs varēsim braucējiem un komandām piedāvāt atraktīvus ātrumposmus, veidot tradīcijas, jo tas viss ir ļoti būtiski, lai sasniegtu mūsu galveno mērķi – rīkot WRC posmu Igaunijā,“ piebilst Urmo Āva.

Shell Helix Rally Estonia rallija pases pēc nedēļas būs pārdošanā visās Igaunijas Circle K degvielas uzpildes stacijās, kā arī interneta vietnē www.rallyestonia.ee .

Rallija atklāšanas un apbalvošanas ceremonija notiks Tartu, Rātslaukumā. Tartu būs viens pilsētas posms un Tartu Dziesmu laukumā notiks rallija oficiālais koncerts, kur galvenā izpildītāja būs Krievijas šovbiznesa zvaigzne Nyusha, ar kuru skatuvi dalīs mūsu iemīļotā Igaunijas dziedātāja Līsa Lemsalu. Tehniskais parks atkal būs Otepē Tehvandi sporta centrā, kur atradīsies gan servisa zona, gan rallija vadības centrs. Arī Elvā būs pilsētas posms, kas būs Shell Helix Rally Estonia pēdējais ātrumposms.

Shell Helix Rally Estonia 2018, kas notiks no 13.-15. jūlijam Tartu, Otepē, Elvā un Dienvidigaunijas ceļos būs Igaunijas un Latvijas rallija čempionāta posms, kā arī FIA European Rally Trophy posms.

Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Jaunumi Tviterī: