Sezona: 2013
17.08.2013

Jaunumi

  • 19-08-2013 10:45

    Jēkabpils "Motoru svētki" noslēgušies

    Sestdien, 17. augustā Jēkabpilī un Krustpils novadā notika jau otrie "Motoru svētki" ar trīs sacensībām: Latvijas Čempionāta rallijsprintā 5. posmu "Viduslatvija 2013", Latvijas čempionāta 4. posmu ātrumlaivām un motoparaplānu sacensībām "Jēkabpils Kauss 2013".

Laiks pasākuma dalībniekus lutināja un svētki bija izdevušies. Visas dienas garumā tūkstošiem apmeklētāju baudīja ne tikai sacensības, bet arī lidmašīnu paraugdemonstrējumus svētku atklāšanā, atrakcijas bērniem un satiksmes drošības apmācību. Varēja apskatīt dažādu sporta veidu automašīnas, tikties ar sportistiem, baudīt svētku noslēgumu un lielisku uguņošanu uz tilta, kā, arī, protams, sekot Radio1 tiešraidē visu dienu lielisko žurnālistu Normunda un Ģirta Avotiņu vadībā.

Sestdienas rīts iesākās agri, jo pirmie uz sacensībām laukā pie veikala "Depo" devās motoparaplānisti. Kopumā piedalījās 11 sportisti, divi no tiem bija jēkabpilieši Edgars Mitris un Gvido Liepiņš, turklāt abi sacensībās piedalījās pirmo reizi. Edgars Mitris izcīnīja piekto vietu. Sacensībās uzvarēja un "Jēkabpils Kausu" izcīnija Krišjānis Sietiņš, otro vietu ieņēma Mihails Vavilovs, savukārt trešo - Roberts Onkelis.

Tūlīt pēc sacensību beigām pulksten 11.30 apmeklētāji pulcējās Daugavmalā, kur notika svinīgā svētku atklāšana. Pēc visu sporta veidu federāciju vadītāju, Jēkabpils pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Leonīda Salceviča, Krustpils novada pašvaldības domes deputāta Mārtiņa Kalniņa un biedrības "SKN Sports" valdes locekļa un sacensību galvenā organizatora Ainara Vasiļa uzrunām sekoja lidmašīnu paraugdemonstrējumi virs Dauagavas, ar ko tika pamatīgi ierūcināti "Motoru svētki 2013".

Pusdienlaikā sākās ātrumlaivu sacensības, kas ilga visas dienas garumā un pievakarē noslēdzās ar iespaidīgām cīņām izšķirošajos braucienos.

Ātrumlaivu čempionāta posma rezultāti:

JT250
1. vieta - Artem Nikitin, Mēmeles Sports Bauska
2. vieta - Gregor Eevardi, Jūrmala RT
3. vieta - Timofey Nikitin, Mēmeles Sports Bauska

GT15
1. vieta - Uvis Lazarenoks, UPB Energy Liepāja
2. vieta - Miks Zaharčenoks, Mēmeles Sports Bauska

T550
1. vieta - Aivar Komissar, Jūrmala RT
2. vieta - Dmitrijs Anikejevs, Mēmeles Sports Bauska
3. vieta - Jānis Zarečņevs, UPB Energy Liepāja

S550
1. vieta - Mārtiņš Bergholcs, UPB Energy Liepāja
2. vieta - Raimonds Špacs, Nord Ost Alūksne
3. vieta - Edijs Francis, Mēmeles Sports Bauska

OSY400
1. vieta - Salvis Štrauss, UPB Energy Liepāja

O125
1. vieta - Vadims Ušakovs, Jūrmala RT
2. vieta - Jānis Kuķalks, Paisums Jelgava

O350
1. vieta - Mārtiņš Lauss, Paisums Jelgava
2. vieta - Ēriks Ķiepe Kipge, UPB Energy Liepāja
3. vieta - Mārtiņš Morozs, UPB Energy Liepāja

Formula 4S
1. vieta - Edgaras Riabko, Jūrmala RT
2. vieta - Ņikita Lijcs, Jūrmala RT
3. vieta - Ivo Egle, Nord Ost Alūksne

Formula 2
1. vieta - Uvis Slakteris, Mēmeles Sports Bauska
2. vieta - Andrey Ovchinnikov, Mēmeles Sports Bauska

FR1000
1. vieta - Andis Ratnieks, individuāli
2. vieta - Pēteris Petrovskis, Mēmeles Sports Bauska
3. vieta - Jānis Kuķalks, Paisums

RN2000
1. vieta - Normunds Sniķers, Nord Ost Alūksne
2. vieta - Vladimirs Fjodorovs, Jūrmala RT
3. vieta - Guntis Lauss, Paisums Jelgava

Komandu vērtējumā:
1. vieta - Jūrmala RT
2. vieta - UPB Energy Liepāja
3. vieta - Mēmeles sports Bauska

Pēcpusdienā trasē devās arī rallijsprinta "Viduslatvija 2013" sportistu ekipāžas, kopumā - 40. Kā pirmie tika veikti grants ātrumposmi Krustpils novada ceļos un jau pēc 2. ātrumposma bija izstājušās septiņas ekipāžas. Sevišķi ātrs un līdz ar to bīstams izrādījās 2. un 4. ātrumposms, kurā vairākas automašīnas avarēja.

Pēc ceturtā ātrumposma sportistu ekipāžas atgriezās pilsētā, lai priecētu motoru mīļus ātrumposmā "Jēkabpils", kas tika veikts divas reizes. Pirms šiem ātrumposmiem jēkabpilietis Mārtiņš Svilis savam galvenajam konkurentam Jānim Vorobjovam bija priekšā tikai nedaudz vairāk nekā sekundi. Pēc pirmā no diviem pilsētas ātrumposmiem Svilis ar stūrmani Ivo Pūķi gan parādīja, kurš Jēkabpilī ir saimnieks, uzvarot gan visā rallijsprintā, gan līdz ar to arī 4WD Open klasē. Otrais - gan klasē, gan kopvērtējumā - Jānis Vorobjovs ar stūrmani Artūru Žeibi, bet trešais - Edijs Bergmanis ar Kārli Bergmani.

Mazākajā - 1600 klasē - pirmo vietu izcīnīja Jānis Cielēns ar Salvi Rambolu, otro - Raivis Ozoliņš ar Artūru Enkuru, savukārt trešo - Toms Binde un Antra Bormane.

4WD klasē pirmie līdz finišam Jēkabpilī aizcīnījās Kārlis Nebars un Gundars Berķis, otro vietu izcīnīja Ints Jeršovs un Gints Bērze, bet trešo vietu ieņēma Edgars Enkurs ar Ainaru Jankoviču.

2WD klasē pirmie finišēja And is Neikšāns un Aivis Aizsilnieks, otrie - Ralfs Sirmacis un Māris Kulšs, trešie - Atis Bruņinieks un Edgars Grīns.

"Motoru svētkus 2013" un rallijsprintu "Viduslatvija 2013" organizēja biedrība "SKN Sports" un Jēkabpils pilsētas pašvaldība, atbalstīja Krustpils novada pašvaldība. Pasākuma ofciālais apdrošinātājs - BTA. Pasākuma auto nodrošināja NISSAN oficiālais pārstāvis Latvijā NORDE.

Mūsu draugi - Aidava, Cēsu alus, DLLA, Ošukalns, GJ grupa, Statoil, Marteks auto, Brodoor, Laimon Fresh, Motul, Hektors, Stokker, Roadway, Selko īpašumi, Ošukalns celtniecība, Doma98, Jēkabpils pakalpojumi, Jēkabpils PMK, Dižmežs, LC Būve, Yuassa, Latgran, Jēkabpils Jauniešu dome, Sedumi, Mikor, klubs Luīze.

Informatīvie atbalstītāji: Radio1 - oficiālais "Motoru svētku" radio, Ceturtdiena, Jaunais Vēstnesis, Vērtīgs, 4rati un Vidusdaugavas televīzija.

Liāna Pudule – Indāne, "Motoru svētki 2013" preses sekretāre. Foto: Jānis Lācis

Jaunumi Tviterī: