Sezona: 2014
17.01 - 18.01.2014

Jaunumi

  • 17-01-2014 12:35

    Alūksne ir gatava uzņemt sezonas pirmo rallijsprintu

    Beidzot ir sākusies rallija braucēju un skatītāju tik ilgi gaidītā ziema. Jau pāris rītus pēc kārtas laika ziņās vēsta, ka tieši Alūksnē ir bijušas visaukstākās naktis Latvijā! Lai gan sniega sega varētu būt vēl mazliet biezāka, par sala trūkumu nedēļas nogalē sūdzēties nevarēs neviens.

Ar rallijsprintu „Rally Alūksne”, Latvijas rallijsprinta čempionāta pirmo posmu 18.janvārī, tiks atklāta Baltijas ralliju ziemas sezona.

Rallijsprints „Alūksne” šogad norisināsies jau ceturto gadu un tas noteikti nebūtu iespējams bez Alūksnes novada domes atbalsta un palīdzības.

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, atbildot uz jautājumiem otrdien notikušajā preses konferencē atzinīgi novērtēja līdzšinējo sadarbību ar „Rally Alūksne” organizatoriem, piebilstot, ka šogad ir piesaistīti vairāki uzņēmēji, kas viennozīmīgi pozitīvi ietekmēs rallija infrastruktūru. Pie tam sacensības pirmais ātrumposms daļēji norisināsies Alūksnes pilsētas teritorijā, līdz ar to būs viegli pieejami pilsētas iedzīvotājiem.

Tam, ka Alūksnē tomēr būs kārtīga ziemas sacīkste, ir noticējušas veselas 47 ekipāžas. Dalībnieku sastāvs šogad ir gana daudzveidīgs un interesants. Ar pirmo numuru trasē dosies Jānis Vorobjovs ar jauno stūrmani Andri Mālnieku (Mitsubishi EVO X), otrie startēs 2013.gada Latvijas rallija čempioni A+klasē Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis (Mitsubishi EVO VIII) . Trešais numurs piešķirts pagājušā gada „Rally Alūksne” otrās vietas ieguvējam igaunim Sīmam Plangi (Mitsubishi EVO X).

Intriģējoša ir solītā iespēja Alūksnes ātrumposmos redzēt ASRT komandas vadītāju Ainaru Igaveņu, tāpat arī vairākas no pagājušā gada ātrākajām rallijsprinta ekipāžām – brāļus Bergmaņus, Kārli Nebaru, 2013.gada Okartes autosporta akadēmijas stipendijas saņēmēju Jāni Kricki, vairākus gadus trasē nemanīto Gati Balgalvi, kurš atgriežas rallijsprintā ar Audi Quattro un daudzus citus.

Rallijsprintā startēs arī līdz šim Latvijas rallijos nebraukušais 15gadīgais brits Džošs Kornvels, kā arī vairākas Krievijas ekipāžas.

Pirmais no 2 WD ekipāžām sacensību uzsāks Emīls Blūms, kurš startēs kopā ar ar Reini Vilsonu. Kā pats Emīls atzina preses konferencē, sportistiem kopā šī būs pirmā sacensība, tomēr ekipāža ir apņēmības pilna iesaistīties cīņā par atbalstītāju piešķirto EUR 1000 balvu 2 WD ieskaites ātrākajam braucējam.

Nopietnu konkurenci viņiem veidos gan Nauris Bruņinieks/Edgars Grīns, gan Zigurds Kalniņš ar Renāru Salaku, gan Viesturs Tilgass un Oto Patmalnieks, kurš šoreiz Subaru ir nomainījis uz Renault Clio.

Dalībnieku saraksts, sacensību dokumentācija un ātrumposmu kartes atrodami www.lrc.lv un www.4rati.lv, turpat publicēti arī ātrumposmu apraksti ar interesantākajām skatu vietām.

Arī radioklausītājiem būs iespējams sekot līdzi notikumiem „Rally Alūksne” ātrumposmos. To vairākās tiešraidēs 17.janvārī un 18.janvārī visas dienas garumā no 9 rītā līdz pat 19 vakarā nodrošinās Radio Tev.

Radio Tev ir dzirdams Alūksnē un tās apkārtnē FM 90,2 frekvencē , kā arī visā Latvijā ( Rīgā un tās apkārtnē FM 106,8, Ventspilī FM 92,5, Valmierā FM 98,1, Kuldīgā FM 93,5, Smiltenē FM 99,6, Valkā FM 94,0, Straupē FM 96,4, Salacgrīvā FM 88,8,Madonā FM 103,9, Jkabpilī FM 98,9).

Radio Tev klausīties var arī internetā – www.radiotev.lv

Pateicoties atbalstītājiem, „Rally Alūksne” ātrumposmus skatītāji varēs apmeklēt bez maksas.

Rallijsprintu „Alūksne 2014” organizē Autosporta klubs „Alūksne” sadarbībā ar LAF Standarta automobiļu komisiju un Alūksnes novada domi.

„Alūksne 2014” atbalsta uzņēmumi  4plus, Auto Kada, ASRT, AD REM auto,  ZB auto, Apiņi, Marienburga,  SLB, Jaunsētas,  autocentrs Veltījums Jums, Sorma,  If.

Informatīvie atbalstītāji – 4rati.lv, iauto.lv, Malienas ziņas, rally.ee, Radio Tev, Tavs Auto.

Dace Janova, "Rally Alūksne" preses centra vadītāja. Foto: Dace Janova, www.4rati.lv

Jaunumi Tviterī: