Sezona: 2014
28.08 - 30.08.2014

Jaunumi

  • 30-08-2014 00:02

    Starp priekšpiedziņas braucējiem pēc pirmas dienas vadībā Perns

    Pēc Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" rallija sacensību pirmās dienas starp priekšējās piedziņas automašīnu braucējiem vadībā izvirzījies jaunais igauņu talants Sanders Perns ("Ford Fiesta R2"), kurš tuvāko sekotāju apsteidz par 7,28 sekundēm.

2.vietā R2 klasē atrodas "LMT Autosporta akadēmijas" braucējs Emīls Blūms ("Honda Civic Type-R"), kurš pirms sacensībām pauda apņēmību cīnīties par uzvaru rallijā, savukārt 3.vietā atrodas viņa komandas biedrs Ralfs Sirmacis ("Ford Fiesta R2"). R. Sirmacim līdz klases līderpozīcijai pietrūkst 9,04 sekundes.

Līdzīgi kā rallija kopvērtējumā, arī R2 klasē rezultāti ir ļoti blīvi, 7.vietā esošais Uldis Briedis no S. Perna atpaliek vien 13,69 sekundes, līdz ar to pretendenti uz uzvaru šajā klasē saglabājas vairāki.

4.vietu R2 klasē pēc rallija pirmās dienas ieņem igaunis Rasmus Ūstulns, 5.vietā atrodas Sanders Siniors, bet 6.vietā ir Rainers Rohmets, kas ir vadošie braucēji savā klasē Igaunijas rallija čempionātā un ir gatavi izrādīt nopietnu konkurenci gan S. Pernam, gan "LMT Autosporta akadēmijas" sportistiem.

Tikmēr starp viena tilta piedziņas automašīnu braucējiem ātrākais ir igaunis Tomas Vasks (BMW), kuram rallija pirmajā dienā par 16,07 sekundēm izdevies apsteigt 2012.gada rallija "Kurzeme" uzvarētāju absolūtajā vērtējumā Andi Neikšānu ("BMW M3").

BMW automašīnas Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" pirmajā dienā bija ātrākas par priekšpiedziņas automašīnām, un T. Vasks savu tautieti S. Pernu apsteidz par 33,18 sekundēm.

Sacensību pirmajā dienā sportisti veica piecus ātrumposmus ar kopējo garumu 25,6 kilometri, savukārt rīt priekšā seši ātrumposmi, kuru kopējais garums būs 84,52 kilometri.

Kopš 2010. gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Ātruma festivālu - ralliju "Kurzeme 2014" atbalsta "LDz Cargo", Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, "Vega 1", "Canon IBServiss", "Cēsu alus", rallija oficiālais auto "Nissan Qashqai" no "Skandi Motors".

Biļetes nopērkamas "Biļešu serviss" kasēs, tiešsaistes tirdzniecības vietās "Bilesuserviss.lv", "Piletilevi.ee" un "Bilietupasaulis.lt", "Skandi Motors" filiālēs Rīgā, Lielirbes iela 32, un Liepājā, Brīvības iela 146c, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6, kā arī pie rallija ātrumposmiem.

Dzintars Hmielevskis, Foto: Go4speed

Jaunumi Tviterī: