Sezona: 2014
28.08 - 30.08.2014

Jaunumi

  • 30-08-2014 17:30

    Dramatiskā cīņā uzvaru Ātruma festivālā - rallijā "Kurzeme 2014" izcīna Lukjaņuks

    Uzvaru Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" rallija sacensībās izcīnījis krievu braucējs Aleksejs Lukjaņuks ar stūrmani Alekseju Arnautovu ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš tuvāko sekotāju finišā apsteidza par 42,27 sekundēm. Par to liecina sacensību neoficiālie rezultāti.

Cīņa par 2.vietu izvērtās ārkārtīgi sīva, un tās ieguvējs noskaidrojās tikai pēdējā, pilsētas ātrumposmā. SS11 Liepājas osta ātrākais bija igauņu pilots Markus Abrams ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš līdz ar to 2,88 kilometrus garajā ātrumposmā pacēlās no 4.vietas kopvērtējumā uz 2.vietu. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa mājinieks Mārcis Ķenavs ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kuram pēdējā ātrumposmā izdevās apsteigt līdz tam 2.vietā vietā esošo Jāni Vorobjovu ("Mitsubishi Lancer Evo X"). Vienlaikus, M. Ķenavs zaudēja pozīciju M. Abramam un finišā no 2.vietas atpalika 1,16 sekundes.

Rallija sacensību diena ļoti veiksmīgi sākās igauņu braucējam Sīmam Plangi ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš uzvarēja dienas pirmos divus ātrumposmus un izvirzījās rallija vadībā, taču tehniskas problēmas neļāva viņam sacensības turpināt un nācās izstāties.

5.vietā kopvērtējumā ierindojās igauņu braucējs Rolands Muraks ("Mitsubishi Lancer Evo X"), savukārt 6.vietu kopvērtējumā un 1.vietu savā klasē izcīnīja pirmais latvietis pie R5 klases automašīnas stūres Mārtiņš Svilis ("Ford Fiesta R5").

Labākais no lietuviešu braucējiem bija Martins Samuitis ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš rallija kopvērtējumā ierindojās 7.vietā un no uzvarētāja atpalika divas minūtes un divas sekundes.

Neveiksmīgas sacensības izvērtās lietuviešu galvenajai cerībai Vitautam Švedam ("Mitsubishi Lancer Evo X"), kurš SS5 "Cēsu alus" piedzīvoja smagu avāriju un bija spiests izstāties. Pēc pirmajiem četriem ātrumposmiem V. Šveds atradās 5.vietā un tikai 2,94 sekundes zaudēja sacensību līderim.

Kopumā rallija sacensību dalībniekiem Ātruma festivālā - rallijā "Kurzeme 2014" bija jāveic 11 ātrumposmi ar kopējo garumu 110,12 kilometri.

Kopš 2010. gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Ātruma festivālu - ralliju "Kurzeme 2014" atbalsta "LDz Cargo", Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, "Vega 1", "Canon IBServiss", "Cēsu alus", rallija oficiālais auto "Nissan Qashqai" no "Skandi Motors".

Dzintars Hmieļevskis. Foto: Go4speed

Jaunumi Tviterī: