Sezona: 2014
28.08 - 30.08.2014

Jaunumi

  • 20-08-2014 16:22

    Ātruma festivāls - rallijs "Kurzeme 2014" būs svētki sportistiem un skatītājiem

    Nākamnedēļ, no 28. līdz 30.augustam, Liepājā un tās apkārtnē notiekošais Ātruma festivāls - rallijs "Kurzeme 2014" būs svētki gan sportistiem, gan arī skatītājiem, šodien notikušajā preses konferencē sacīja Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" direktors Uldis Hmieļevskis.

"Jau vairākus gadus "Kurzeme" nav tikai rallijs. Tas ir kļuvis par nozīmīgu festivālu, kura laikā cilvēki var iepazīties arī ar citiem motoru sporta veidiem gan kā skatītāji, gan piedalīties arī paši. Šogad Ātruma festivāls - rallijs "Kurzeme" apvienos gan dažādas automašīnu sacensību disciplīnas, gan arī ātrumlaivu sacensības. Tāpat Liepājas elektrovelosipēdu ražotājs "Blue Shock Bike" būs sagatavojis unikālus elektro-velogokartus, ar kuriem sacensību garšu izjust varēs jebkurš interesents," stāsta U. Hmieļevskis.

Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" laikā notiks Latvijas un Igaunijas čempionāts rallijā, Latvijas čempionāts rallijsprintā, vēsturisko automašīnu regularitātes rallijs, KTSK kauss standartautomobiļiem, kā arī Latvijas čempionāta ūdens motosportā noslēdzošais posms.

Šogad pilsētas ātrumposms atradīsies vēl nebijušā vietā Jaunliepājā, starp Parka ielu, Zemnieku ielu un Tirgus ielu, un sportistiem tas būs jāveic abās sacensību dienās. Papildus rallija sacensībām, pilsētas ātrumposma norises vietā notiks dažādas atrakcijas visai ģimenei un spēkratu paraugdemonstrējumi, kā arī standartautomobiļu sacensības.

"Pilsētas ātrumposms katru gadu notiek citā vietā, lai parādītu Liepāju no visdažādākajiem skatu punktiem. Iepriekšējos gados rallija automašīnas traukušās gan pa Liepājas promenādi, gan piestātnēm Tirdzniecības kanāla malā. Cilvēku interese par autosportu pagājušajā gadā bija ļoti liela, tāpēc šā gada sacensībām esam piemeklējuši plašāku teritoriju, lai visi interesenti varētu ērti vērot sacensības," stāsta U. Hmieļevskis.

Rallija starts tiks dots Rožu laukumā, savukārt pārējās rallija aktivitātes Liepājā notiks otrpus Tirdzniecības kanālam, tostarp servisa parks atradīsies Annas tirgus laukumā, Jaunliepājā.

Ātrumlaivu sacensības šogad notiks Liepājas Tirdzniecības kanālā, starp Tramvaja tiltu un Jauno tiltu.

"Liepājas kanāls ir ļoti interesanta vieta ātrumlaivu sacensībām gan pašiem sportistiem, gan skatītājiem, jo nav daudz tādu trašu, kur skatītāji varētu piekļūt tik tuvu un sacensības vērot no visām pusēm. Sportistiem ierobežotā trase un specifiskais izkārtojums nozīmē papildu slodzi un koncentrēšanos," stāsta Liepājas Liepājas ūdens motosporta kluba "UPB Energy" vadītājs Ēriks Ķiepe-Kipge. Viņš arī uzsver, ka tieši Liepājā izšķirsies vairāki čempiona tituli gan komandu, gan individuālajā vērtējumā, līdz ar to gaidāmas sīvas cīņas.

Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" laikā notiks arī pilnīgi jaunā "Nissan Qashqai" parādes brauciens un šīs automašīnas īpašnieki arī sacentīsies ātrbraukšanā Liepājas pilsētas ātrumposma trasē, stāsta "Skandi Motors" Liepājas filiāles vadītājs Uģis Deķeris.

Kopš 2010. gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Ātruma festivālu - ralliju "Kurzeme 2014" atbalsta "LDz Cargo", Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, "Vega 1", "Canon IBServiss", "Cēsu alus", rallija oficiālais auto "Nissan Qashqai" no "Skandi Motors".

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas "Biļešu serviss" kasēs, tiešsaistes tirdzniecības vietās "Bilesuserviss.lv", "Piletilevi.ee" un "Bilietupasaulis.lt", "Skandi Motors" filiālēs Rīgā, Lielirbes iela 32, un Liepājā, Brīvības iela 146c, kā arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6.

Dzintars Hmieļevskis. Foto: Rando Aav

Jaunumi Tviterī: