Sezona: 2014
28.08 - 30.08.2014

Jaunumi

  • 29-08-2014 10:04

    Svilis nosacīti apmierināts ar sniegumu testa ātrumposmā

    Pirmais latvietis pie R5 klases automašīnas stūres Mārtiņš Svilis ("Ford Fiesta R5") ir "nosacīti apmierināts" ar sniegumu ceturtdienas vakarā notikušajā Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" testa ātrumposmā.

"Visi trīs braucieni bija vairāk saprašanās kā ar automašīnu un veco ieradumu atmešana, jo atšķirību ir ļoti daudz − R5 automašīnai maksimālais ātrums ir mazāks, bet ātrums līkumos ir daudz lielāks, līdz ar to arī var vēlāk bremzēt. Tās ir lietas, kuras mums jācenšas izmantot, taču nav tik viegli apgūt. Godīgi, nebiju gaidījis, ka būs tik labs rezultāts, taču sacensībās būs labāks rezultāts, jo būs klasiski rallija ātrumposmi, kas man patīk vairāk," stāsta M. Svilis.

"Testa ātrumposms bija labs, lai pārbaudītu pilota meistarību un Mārtiņš [Svilis] ļoti labi tika galā. R5 klases automašīnā man ir nākušas klāt vēl pāris podziņas, kuras jānospiež, bet darbs ar katru kilometru kļūst arvien vienkāršāks," stāsta ekipāžas stūrmanis Ivo Pūķis.

Ceturtdienas vakarā notikušajā Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" testa ātrumposmā M. Svilis uzrādīja ceturto ātrāko laiku, un no ātrākā braucēja, igauņa Sīma Plangi 4,4 kilometros atpalika 3,49 sekundes.

M. Svilis jau 2014. gada sezonas sākumā sāka meklēt iespēju izmēģināt savus spēkus pie R5 rallija automašīnas stūres, jo šī brīža tendences autosportā liecina, ka agrāk vai vēlāk R5 klase pilnībā aizstās līdz šim rallijā populārās klases. Šobrīd, ar Tirdzniecības nama "Kurši" atbalstu, rasta iespēja ar "Ford Fiesta R5" automobili startēt vienā no slavenākajiem un tradīcijām bagātākajiem Baltijas rallijiem – rallijā "Kurzeme", bet komanda aktīvi strādā, lai jau tuvākajā nākotnē ar šādu auto būtu iespējams startēt visu sezonu.

Visu interviju ar Mārtiņu Svili iespējams noskatīties vietnē "Youtube", sekojot saitei youtube.com. Piedāvājam šo video publicēt arī savos portālos un sociālo tīklu profilos.

Sacensību rezultāti, kā arī ātrumposmu kartes pieejamas vietnē "Rallykurzeme.lv".

Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" atklāšanas ceremonija notiks piektdien, 29.augustā, plkst.15.15 Rožu laukumā, Liepājā. Festivāla noslēgums un uzvarētāju apbalvošana notiks sestdien, 30.augustā, plkst.19 Liepājas pludmales bārā "Red Sun Buffet".

Rallija sacensībās sportistiem kopumā būs jāveic 419,62 kilometri, no tiem 110,12 kilometri 11 ātrumposmos.

Kopš 2010. gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Ātruma festivālu - ralliju "Kurzeme 2014" atbalsta "LDz Cargo", Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, "Vega 1", "Canon IBServiss", "Cēsu alus", rallija oficiālais auto "Nissan Qashqai" no "Skandi Motors".

Biļetes nopērkamas "Biļešu serviss" kasēs, tiešsaistes tirdzniecības vietās "Bilesuserviss.lv", "Piletilevi.ee" un "Bilietupasaulis.lt", "Skandi Motors" filiālēs Rīgā, Lielirbes iela 32, un Liepājā, Brīvības iela 146c, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6, kā arī pie rallija ātrumposmiem.

Dzintars Hmieļevskis. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Jaunumi Tviterī: