Sezona: 2014
28.08 - 30.08.2014

Jaunumi

  • 29-08-2014 10:54

    Prognozē sīvu spēkošanos par uzvaru rallijā "Kurzeme 2014"

    Kādreizējie Latvijas rallija čempioni un esošie braucēji prognozē sīvu spēkošanos par uzvaru Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" rallija sacensībās.

Leģendāro rallija stūrmaņu Andra Šimkus un Dainara Damberga favorīts ir Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs, tomēr konkurence cīņā par uzvaru gaidāma liela, jo sacensībās piedalīsies vairāki spēcīgi braucēji.

"Es būtu priecīgs, ja Jānis Vorobjovs būtu uzvarētājs, bet viņam tik viegli neies − ir pietiekami liela konkurence. Mārtiņš Svilis, kurš ir diezgan ass braucējs, brauc ar jaunāko tehniku šajā rallijā ["Ford Fiesta R5"], nevar aizmirst arī Alekseju Lukjaņuku, kurš arī ir ļoti ātrs trasē. Tāpat mājinieks Mārcis Ķenavs ir labs braucējs un, kaut arī šīs viņam ir tikai otrās sacīkstes ar pilnpiedziņas automašīnu, ir ļoti daudz trenējies un ļoti daudz testu aizvadījis," stāsta "LMT Autosporta Akadēmijas" vadītājs Dainars Dambergs. "Lai Jānim veicas, bet es tomēr nezinu, kuram no šiem braucējiem dot priekšroku."

M. Ķenavs atzīst, ka viņa mērķis ir cīnīties par uzvaru. "Cīņa būs sīva, konkurentu ir ļoti daudz, pieteikušies gan paši ātrākie Igaunijas rallija braucēji, gan labākie Latvijas rallija braucēji. Mums ir savs plāns, kuru vēlamies īstenot, tāpēc arī strādāsim un skatīsimies, kāds būs rezultāts," stāsta M. Ķenavs.

Leģendārais rallija stūrmanis, vairākkārtējs Latvijas un arī PSRS čempions Andris Šimkus vēlētos, lai rallijā "Kurzeme" šogad uzvar Latvijas rallija čempions Jānis Vorobjovs, tomēr daudz kas būs atkarīgs no snieguma sarežģītajos un garajos Krogzemju un Vecpils ātrumposmos.

"Latvijā labi braucēji ir trīs, četri, kuri var reāli cīnīties par rezultātu. Viens no viņiem ir Vorobjovs, vēl viens ir rallijkrosa zvaigzne, personība [Reinis Nitišs], uz ko latviešiem jāliek nauda," stāsta A. Šimkus.

J. Vorobjova stūrmanis Andris Mālnieks prognozē spraigu spēkošanos par uzvaru. "Pieteikušies ļoti ātri un konkurētspējīgi braucēji. Jāuzteic arī Mārcis [Ķenavs]. Domāju, ka viņam kā mājiniekam būs ļoti liela motivācija nobraukt labi. Skatītājiem būs interesanti," stāsta A. Mālnieks.

"LMT Autosporta akadēmijas" pilotu mērķis ir pirmās divas vietas grupā, taču nebūs viegli, jo sacensībās piedalās arī ļoti ātrais Sanders Perns. Vienlaikus, Ralfam Sirmacim izdevies pacīnīties pasaules trasē līdzvērtīgos apstākļos, un ātrums abiem bija praktiski vienāds. "Puikām būs grūti," uzskata D. Dambergs, norādot, ka cīņā par uzvaru iesaistīsies arī otrs "LMT Autosporta akadēmijas" braucējs Emīls Blūms, kurš iepriekšējā Latvijas rallija čempionāta posmā "300 Lakes Rally" bija ātrāks.

"Sacensību dienā redzēsim, kurš būs ātrāks – es vai S. Perns, bet, sacenšoties Polijā, mums laiki bija vienādi – dažos ātrumposmos labāks biju es, citos viņš. Cīņa būs, taču E. Blūms šajā rallijā varētu būt vislielākais konkurents, jo ir ļoti ātri ātrumposmi un viņa "Honda" automašīnai maksimālais ātrums ir lielāks nekā "Ford"."

- D. Dambergs (youtube.com)
- A. Šimkus (youtube.com)
- R. Sirmacis (youtube.com)

Dzintars Hmieļevskis. Foto: Aigars Tīdmanis, Go4speed

Jaunumi Tviterī: