Sezona: 2014
28.08 - 30.08.2014

Jaunumi

  • 25-08-2014 16:32

    Liepājas Tirdzniecības kanāls ir augstākās sarežģītības trase ātrumlaivām

    Liepājas Tirdzniecības kanāls, kur Ātruma festivāla - rallija "Kurzeme 2014" laikā, 30.augustā, notiks Latvijas atklātā ūdens motosporta čempionāta pēdējais posms, ātrumlaivām ir augstākās sarežģītības trase.

"Liepājas kanāls un tajā izveidotā sacensību trase ir ļoti liels izaicinājums ikvienam ātrumlaivu pilotam, jo sacensības kanālos, ostās vai arī citās akvatorijās ar betona krastiem un tiltiem prasa ļoti lielu meistarību un spēju koncentrēties. Viļņiem atsitoties pret krastiem, tie atstarojas, nāk atpakaļ un nenorimst pat starp braucieniem. Kanāls tiek sabangots no sacensību sākuma līdz beigām, un šādas trases nav un pat nevar būt, salīdzināmas ar citām sacensībām, kas notiek upēs vai ezeros ar lēzeniem krastiem," stāsta 2005.gada pasaules čempions un šī gada Eiropas čempions S550 klasē Mārtiņš Bergholcs.

M. Bergholcs norāda, ka sacensību trases galvenokārt tiek veidotas upēs un ezeros, kur tās ir daudz plašākas un mazāk bīstamas, līdz ar to Liepājas posms būs unikāla iespēja sportistiem parādīt savu meistarību.

"Ātrums šādās sacensībās nav tik liels kā ezeros vai upēs, tomēr trase ir ļoti sarežģīta tiltu stabu un betona malu dēļ, un sportistiem īpaši svarīgi būs saglabāt koncentrēšanos. Sacensības šaurajā Liepājas kanālā nebūs vieglas − posms būs bīstams,” stāsta Liepājas ūdens motosporta kluba "UPB Energy" vadītājs Ēriks Ķiepe-Kipge, kurš ir septiņkārtējs Baltijas čempions un 2006. gada pasaules čempions O350 klasē.

Kopš 2010. gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus. Šogad Ātruma festivāla programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes.

Ātruma festivālu - ralliju "Kurzeme 2014" atbalsta "LDz Cargo", Liepājas pilsētas dome, Liepājas osta, "Vega 1", "Canon IBServiss", "Cēsu alus", rallija oficiālais auto "Nissan Qashqai" no "Skandi Motors".

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas "Biļešu serviss" kasēs, tiešsaistes tirdzniecības vietās "Bilesuserviss.lv", "Piletilevi.ee" un "Bilietupasaulis.lt", "Skandi Motors" filiālēs Rīgā, Lielirbes iela 32, un Liepājā, Brīvības iela 146c, kā arī Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6.

Dzintars Hmieļevskis. Foto: Miervaldis Zaharčenoks

Jaunumi Tviterī: