04.08-05.08.2023

Jaunumi

Pēc pirmās dienas diviem ātrumposmiem līderis bija Timmu Korge / Arro Vahtra, kuriem sekoja Emīls Blūms (+0.94) un Allans Popovs (+20.18). Otrajā dienā absolūtā kopvērtējuma vadībā izvirzījās Emīls Blūms, kurš dienas pirmajā ātrumposmā par 2.42 sekundēm apsteidza Timmu Korge / Arro Vahtra. Strauji absolūtā kopvērtējuma līderiem pietuvojās un cīņā par pjedestālu iesaistījās arī norvēģis Karl Peder Nordstrand, kurš pēc pirmās dienas ātrumposmiem no Emīla atpalika par +23.90 sekundēm. Uzvarot piecos no sešiem otrās dienas ātrumposmiem, ātrs bija Karl Peder Nordstrand, kurš tādējādi izcīnīja uzvaru, par 6.91 sekundēm apsteidza Emīlu Blūmu/Didzi Eglīti, kuri vēl bija līderi pēc septītā ātrumposma. 

Trešais palika Timmu Korge / Arro Vahtra, bet ceturtais Allans Popovs, kurš aiz sevis atstāja Ediju Bergmani / Ivo Pūķi. 

“Pirmajā rallija dienā pieļāvām trīs kļūdas un zaudējām vairāk nekā divdesmit sekundes tā brīža līderiem, bet pateicoties lieliskam komandas darbam, mums izdevās šīs kļūdas labot un esam izcīnījuši uzvaru šajā rallijā! Jāturpina strādāt pie izaugsmes un vislabākie ralliji ir tie, kuros uzvaram,” savu prieku neslēpj rallija “Cēsis 2023” uzvarētājs Karl Peder Nordstrand.

Emīls Blūms, Rallyworkshop komandas pilots: “Aizvadītas ļoti spraigas sacensības un fantastiska cīņa ar Timmu Korgi, šajā sportā interesantākais ir tieši šī sīvā cīņa. Vienmēr var ātrāk un labāk, nebeidzamais stāsts, kur atrast šīs sekundes simtdaļas – tehnika, ikdiena, pozitīvas emocijas sacensību laikā. Noslēdzējošajā ātrumposmā, kopvērtējuma uzvara tomēr konkurentam, bet tas ir tā, kā tam jābūt – cita veida tehnika. Paldies organizatoriem – fantastiski ātrumposmi, ir uzņemts lielisks sportiskais kurss – trīs nedēļas nogales un trīs uzvaras, tagad neliela atpūta no sacensībām. Paldies atbalstītājiem un īpaši Vides Tehnikai.”

Latvijas rallija čempionāta ieskaitē, LRC1 klasē ātrākie bija Karl Peder Nordstrand / Jørn Norum Listerud, LRC3 – Iļja Zakmans / Estere Zakmane, LRC4 un Junioru ieskaitē – Giovanni Trentin / Danilo Fappani, LRC5 – Emīls Blūms / Didzis Eglītis, LRC6 – Jānis Grīnbergs / Aldis Hanzens un LRC7 – Oskar Männamets / Holger Enok.

Vēsturisko auto jeb “Historic” ieskaitē apbalvoti tika: RK11 klasē – Kristaps Dzīvītis / Mārtiņš Rudevičs, RK12 klasē – Didzis Meiers / Helvijs Plaudis, un RK13 klasē – Viesturs Tilgas / Jānis Puķītis.

Rallijsprinta absolūtajā kopvērtējumā uzvaras laurus plūca Miks Ķenavs / Gundars Berķis, viņi arī ātrākie RK8 ieskaitē. RK9 ieskaitē nepārspēti palika Giovanni Trentin / Danilo Fappani, bet RK10 ieskaitē - Matias Nevalainen / Jarkko Miettinen.

Jaunizveidotā “Baltijas jūras valstu rallija čempionāta” 3. posmā,  kuru šogad kā Latvijas posmu pārstāvēja rallijs “Cēsis 2023”, absolūtajā kopvērtējumā pirmo pakāpienu uz podiuma ieņēma Karl Peder Nordstrand / Jørn Norum Listerud. Otro vietu ieguva Emīls Blūms / Didzis Eglītis un trešo Timmu Korge / Arro Vahtra. 

Sacensības organizēja “Millers Motorsport” sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un Latvijas Automobiļu federāciju.

Ralliju “Cēsis 2023” atbalstīja:  Europcar, Tolmets Vidzeme, Metālu Pasaule, Sars Auto, Black Mount, Hevity, Datamed+, Māja Tev, WSC, Rok un Būvē.lv, SK Grean Enerģija, Printmii, Exol, Poligon-1.lv, Hotel Cēsis, Sinhro-C, Torley, ASRT, Svētavots, Andersons Industry, Virši-A, BTA, Čiekurs Pro, FN Serviss, M.E.LAT-LUX, Meža Apsaimniekotājs. Informatīvais atbalsts: Radio Tev, 4rati.lv, Go4speed.lv. 

Foto: Kalendārs "Rallijs Latvijā"