Sezona: 2014
28.08 - 30.08.2014

Jaunumi

  • 31-08-2014 14:00

    Ralfs Sirmacis - trīskārtējs Latvijas rallija čempions, Emīlam Blūmam 2.vieta “Kurzemes” rallijā

    Sestdien, 30.augustā, Liepājā noslēdzās Latvijas rallija čempionāta 7.posms - Ātruma festivāls "Rally Kurzeme". Aizvadot cīņu ar spēcīgajiem igauņu sportistiem, "LMT Autosporta Akadēmijas" rallija komandas ekipāža Emīls Blūms/Reinis Vilsons izcīnīja 2.vietu, bet Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs ierindojās 4.vietā R2 klasē.

Pēc spraigas cīņas pirmajā "Kurzemes" rallija dienā, arī otrajā dienā "LMT Autosporta Akadēmijas" braucēji mērojās spēkiem ar ātrajiem igauņu sportistiem. Septītajā ātrumposmā E.Blūms un R.Sirmacis uzrādīja ātrāku laiku nekā pirmās dienas R2 klases līderis Sanders Pērns - E.Blūms bija ātrāks arī astotajā ātrumposmā, samazinot līdera pārsvaru līdz 2,35 sek. Cīņā par uzvaru iesaistījās arī cits igauņu sportists Rainers Rohtmets. Noslēdzošajā ātrumposmā ātrākais bija R.Sirmacis, bet kopvērtējumā pirmās dienas līderis S.Pērns palika nepārspēts un izcīnīja 1.vietu R2 klasē, savu tuvāko sekotāju E.Blūmu kopumā apsteidzot par 9.49 sek, 3.vietu ieguva jau iepriekš minētais igaunis R.Rohtmets, bet R.Sirmacis ierindojās 4.vietā.

Pozitīvi "Kurzemes" ralliju vērtē "LMT Autosporta Akadēmijas" pilots E.Blūms: "Aizvadītas ļoti vērtīgas sacīkstes - esmu uzkrājis jaunu pieredzi, kā arī sapratis, cik ātrs varu būt salīdzinājumā ar pasaules līmeņa braucējiem. S.Pērns man atzinās, ka garākajā sacīkšu ātrumposmā esot gājis "uz visu banku", bet es šajā ātrumposmā no viņa atpaliku vien 5,12 sek un braucu lieki neriskējot. Secinājums - man vēl tikai nedaudz jāuzlabo sava braukšana, lai būtu tikpat ātrs, cik šī brīža pasaules vadošais junioru klases braucējs. Esmu gatavs vēl attīstīt savu braukšanu, mācīties un ieguldīt lielu darbu, lai jau nākošajās sacīkstēs, kur būs tik nopietna konkurence, es spētu saviem sāncenšiem "pakutināt nervus"," ar smaidu nobeidz E.Blūms.

Lai priekšlaicīgi kļūtu par trīskārtēju Latvijas rallija čempionu, "LMT Autosporta Akadēmijas" sportistam R.Sirmacim šajā LRČ posmā bija jāizcīna vismaz 8 ieskaites punkti - tas arī izdarīts, LRČ ieskaitē finišējot 2.vietā. Neskatoties uz iegūto titulu, R.Sirmacis tomēr nav apmierināts ar savu sniegumu: "Jā, esmu priekšlaicīgi kļuvis par čempionu, bet gandarīts nejūtos. Otrajā rallija dienā centos būt ātrāks un kāpināt savu tempu, tomēr sasniedzot finišu, apmierināts neesmu, jo konkurenti tomēr bija ātrāki par mani. Neuzskatu, ka mans uzrādītais rezultāts šajā rallijā ir čempiona cienīgs. Šobrīd man ir rūpīgi jāizanalizē onboard ieraksti, lai saprastu, kur es zaudēju. Līdz nākošajām sacīkstēm man priekšā ir smags darbs, lai es spētu ievērojami attīstīt savu ātrumu. Būs daudz jātrenējas," noslēgumā atzīst R.Sirmacis.

Kā nākošās sacīkstes “LMT Autosporta Akadēmija” pilnā sastāvā plāno aizvadīt Latvijas rallija čempionāta noslēdzošo posmu – ralliju “Latvija 2014”, kas norisināsies 18. un 19.oktobrī.

Vairāk informācijas par „LMT Autosporta Akadēmiju” meklē mājas lapā www.autoakademija.lv. Aicinām sekot „LMT Autosporta Akadēmijai” arī sociālajos tīklos – twitter kontā @Auto_Akademija, Instagram Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/user/OkartesAutoAkademija.

„LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors ir „Latvijas Mobilais Telefons”. Projektu atbalsta arī „If Apdrošināšana” un „Samsung”. Sporta riepas piegādā „Pirelli”. Sporta mašīnas ar eļļu un smērvielām apgādā „Motul”. Tehnisko atbalstu nodrošina „AMP Motorsport” un „Chiptuning.lv”. Fiziskās sagatavotības treniņus sportisti veic "Vingruma Klubā". PR atbalstu un mediju apmācības nodrošina „Baltijas Komunikāciju Centrs”. Mediju sadarbības partneri - „Go4Speed” un „Ātruma Cilts”.

Diāna Nagle. Foto: Edgars Leonovs

Jaunumi Tviterī: